در اولین قسمت از مطلب سگ‌ها از چه کارهایی متنفرند برای شما گفتیم که سگ‌ها دوست ندارند بغلشان کنید و نباید دست روی صورت سگ‌ها بکشید. در دومین و آخرین قسمت از مطلب سگ‌ها از چه کارهایی بدشان می‌آید برای شما از سفت‌نگرفتن غلادۀ سگ و سرگرم‌نگه‌‌داشتن سگ‌ها خواهیم گفت.

  سگ‌ها از چه کارهایی بدشان می‌آید

  قلادۀ سگ را سفت نگیرید

  اگر می‌خواهید بدانید سگ‌ها از چه کارهایی متنفرند، حواستان باشد قلادۀ سگ را سفت نگیرید. درست است که سگ‌، قلاده را به‌دنبال خودش می‌کشد و اگر قلادۀ سگ را شل بگیرید، به‌راحتی ممکن است از دست شما رها شود، اما سفت نگه‌داشتن قلاده باعث ایجاد استرس در سگ می‌شود. در‌نتیجه سگی که قلاده‌اش را صاحبش سفت نگه داشته است بیشتر پارس می‌کند. سعی کنید دفعۀ بعدی که سگ خود را برای پیاده‌روی بیرون از منزل می‌برید قلاده‌اش را شل نگه دارید تا احساس آزادی بیشتری داشته باشد.

  عصبی‌بودن

  اعصاب و روان شما تأثیر مستقیمی در اعصاب و روان سگ شما دارد. به‌عبارت‌دیگر اگر می‌خواهید بدانید سگ‌ها از چه کارهایی بدشان می‌آید بر اعصاب خود حین رفتار با سگ مسلط باشید. سگ شما بیشتر از آن چیزی که فکر کنید می‌تواند روحیۀ شما را تشخیص دهد و در صورت ناراحتی شما، ناراحت می‌شود. با‌این‌حساب اگر احساس کردید سگ شما ناراحت و عصبی است، رفتار خودتان را در برخورد با سگ بررسی کنید. به احتمال زیاد در چند دقیقه قبل یا حتی چند روز گذشته، شما با سگتان برخوردی عصبی و شدید داشته‌اید. در‌نتیجه فرض کنید سگ شما آینۀ تمام‌نمای رفتار شماست و به جای برخورد عصبی با سگتان برخوردی آرامش‌بخش داشته باشید.

  نگذارید حوصله سگ سر برود

  سگ‌ حوصله‌سر‌رفته سگ‌ها از چه کارهایی بدشان می‌آید

  اگر به فکر این هستید که سگ‌ها از چه کارهایی بدشان می‌آید، بدانید که سگ‌ها عاشق بازیگوشی و شیطنت هستند و از ماندن در یک فضای بسته و خسته‌کننده بیزارند. اگر شاغل باشید سگ شما بیشتر حوصله‌اش سر می‌رود؛ چرا‌که از صبح تا عصر منتظر شما در منزل بوده است و با مشاهدۀ شما انتظار دارد تا بیرون ببریدش، اما خستگی کار روزانه امان شما را بریده و بدون توجه به نیاز سگ به بیرون رفتن، از این کار اجتناب می‌کنید.

  پیشنهاد می‌کنیم سعی کنید حتی به بهانۀ خرید هم که شده سگ را به بیرون از منزل ببرید یا اگر منزل شما حیاط بزرگی دارد در حیاط منزل با سگ بازی کنید و شیرین‌کاری‌های جدید یادش بدهید.

  سربه‌سر گذاشتن سگ

  همان‌گونه که انسان‌ها دوست ندارند کسی سر‌به‌سر آن‌ها بگذارد، سگ شما هم از اینکه سربه‌سرش بگذارید خوشش نمی‌آید. به‌این‌ترتیب اگر به فکر این هستید که بدانید سگ‌ها از چه کارهایی بدشان می‌آید در خیابان زمانی که از کنار یک سگ گذر می‌کنید، هرگز ادای سگ را در نیاورید و به شوخی پارس نکنید.

  به سگی که پشت پنجره یا حصار محبوس شده است دست تکان ندهید و هرگز دم یک سگ را نکشید. سربه‌سر گذاشتن سگ‌ها به هر نوع که فکرش را بکنید باعث آزردگی آن‌ها می‌شود و ممکن است دردسرهایی را برای شما درست کنند.

  در این قسمت به پایان فهرست سگ‌ها از چه کارهایی متنفرند رسیدیم. پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم سگ دارید یا به سگ‌ها علاقه‌مند هستید و رفتاری را می‌شناسید که سگ‌ها از آن تنفر دارند، در قسمت نظرات این رفتار را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

  منبع

  این مقاله‌ها ممکن است برایتان جذاب باشند:

  با کوچک‌ترین سگ‌های جهان آشنا شوید (۱)

  با نژادهای بزرگ‌ترین سگ دنیا آشنا شوید (بخش اول)

   

  این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید

  Share
© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت ستارگان آراس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس