فواید روغن بذر هویج.طرز تهیه روغن هویج در منزل.خرید روغن هویج.قیمت روغن هویج.روغن هویج برای برنزه شدن.روغن هویج سی گل.طرز تهیه ی روغن هویج.روغن هویج برای برنزه کردن.روغن شمعدانی

چگونگی تهیه روغن هویج در منزل

چگونگی تهیه روغن هویج در منزل

هویج دارای خواص بسیاری برای پوست و مو است. هویج، پوست را نرم و انعطاف پذیر می کند و در رشد و تقویت مو بسیار مفید می باشد. روغن هویج حاوی ویتامین های D، C، B، A و E می باشد و برای پوست های خشک، آسیب دیده، معیوب و یا در حال پیر شدن بسیار مفید و ارزشمند است.

روش های مختلفی برای تهیه روغن هویج وجود دارد که در اینجا به معرفی یک روش آسان و ساده آن می پردازیم. در این دستورالعمل، تهیه روغن هویجی را با کمک روغن نارگیل توضیح می دهیم که این روغن در تهیه محصولات مراقبت از پوستی که خاصیت جوان کنندگی دارند، به کار می رود. در واقع، با کمک این دستورالعمل می توانید یک روغن جامد نارنجی رنگی را تهیه نمایید که در کرم ها، پمادها و بالم ها وجود دارد. چنانچه از روغن زیتون و یا روغن بادام استفاده کنید، می توانید روغن هویج خود را به حالت مایع درآورید.

مواد لازم:

۲ عدد هویج پوست کنده و رنده شده

روغن نارگیل

ابتدا، ۲ عدد هویج را پوست کرده و رنده کنید. سپس، هویج های رنده شده را در آرام پز ریخته و روغن نارگیل ذوب شده را به اندازه ای روی آن بریزید تا کاملا روی هویجرا گرفته و آن را پوشش دهد. در آرام پز را ببندید و اجازه دهید هویج با روغن نارگیل با کمترین حرارت تا زمانی پخته شود که کاملا نرم شده و یک روغن نارنجی رنگ به وجود آید. سپس هویج ها را کاملا له کرده و از یک آبکش رد کنید تا روغن آن را کاملا بگیرید .

می توانید این روغن را در یک ظرف شیشه ای و در جای تاریک و خنک نگهداری نمایید.

منبعmahsho.com

خواص هویج دردرمان قاعدگی های سخت با تخم هویج +نحوه مصرف