سینما‌ستارگان آراس ستارگان آراسی سلام. با نزدیک‌شدن به ایام جشنوارۀ فجر حال‌و‌هوای سینمایی بر جو فرهنگی ایران حاکم می‌شود. باید دید آیا فیلم‌های در راه جشنواره با اکرانشان می‌توانند منتقدان و مخاطبان را غافلگیر کنند و فضای سینمایی کشور را کمی شاداب و سرزنده کنند یا نه. هفتۀ گذشته هم در رتبۀ اول باکس آفیس هفتگی تغییری ایجاد نشد. یکی از فیلم‌های پرفروش هفتۀ گذشته فیلم کمدی دخترعمو و پسرعمو است که در ادامه آن را معرفی می‌کنیم.

  جدول فروش هفتگی سینمای ایران – هفته سوم دی

  رتبه نام فیلم هفته اکران تعداد سالن فروش هفتگی (تومان) مجموع فروش
  ۱ آینه بغل ۵ ۱۷۲ ۱,۶۲۰,۹۲۵,۰۰۰ ۱۰,۵۴۸,۶۵۹,۰۰۰
  ۲ سد معبر ۲ ۷۸ ۲۴۷,۱۷۶,۰۰۰ ۶۱۷,۷۹۳,۰۰۰
  ۳ دخترعمو و پسرعمو ۲ ۸۶ ۱۹۸,۲۰۱,۰۰۰ ۴۶۰,۹۲۶,۰۰۰
  ۴ خالتور ۱۰ ۵۹ ۱۵۵,۳۰۸,۰۰۰ ۶,۳۷۸,۹۶۴,۰۰۰
  ۵ قاتل اهلی ۷ ۳۹ ۱۲۴,۸۲۷,۰۰۰ ۲,۲۸۰,۱۹۷,۰۰۰
  ۶ ثبت با سند برابر است ۷ ۵۹ ۱۲۳,۰۵۲,۰۰۰ ۲,۸۷۹,۸۹۹,۰۰۰
  ۷ حریم شخصی ۴ ۴۷ ۱۱۸,۹۹۷,۰۰۰ ۵۳۸,۰۹۵,۰۰۰
  ۸ خانه کاغذی ۳ ۵۹ ۱۰۸,۶۶۳,۰۰۰ ۴۱۶,۳۶۶,۰۰۰
  ۹ آذر ۶ ۱۶ ۴۹,۸۲۲,۰۰۰ ۷۳۹,۲۴۲,۰۰۰
  ۱۰ شکلاتی ۶ ۲۴ ۴۱,۸۵۷,۰۰۰ ۴۲۶,۳۹۶,۰۰۰

   

  دخترعمو و پسرعمو
  محمدرضا گلزار در فیلم آینه بغل

  جدول فروش هفتگی در تصرف آینه بغل

  همان‌طور که انتظار می‌رفت آینه بغل بدون داشتن رقیبی در هفته‌های اخیر، در پنجمین هفتۀ اکرانش همچنان پرفروش‌ترین فیلم هفته شد. سد معبر هم مانند باکس آفیس قبلی در پلۀ دوم پرفروش‌ترین‌های هفته ایستاده است. فیلم سینمایی دخترعمو و پسرعمو در دومین هفتۀ اکرانش با چهار پله صعود، سومین فیلم باکس آفیس هفتگی فیلم‌های ایرانی شد و خالتور را یک پله به عقب راند.

  ذره‌ای احترام به مردمی که می‌خواهند بخندند!

  معمولاً در جدول فروش فیلم‌ها، ژانر کمدی در رتبه‌های بالاتر قرار می‌گیرد. این نکته در باکس آفیس فیلم‌های هالیوودی نیز مشهود است. اما تفاوت کیفیت کمدی‌های ایرانی و خارجی از کجا تا به کجاست؟

  میل به خندیدن و شاد بودن یک میل طبیعی و به حق تماشاگر است. این میل در تماشاگر ایرانی با‌توجه‌به نوع سریال‌ها و فیلم‌های ایرانیِ آکنده از تلخی و اشک و اندوه، حتی شاید بیشتر هم باشد. اما در این میان چند فیلم کمدی می‌توان نام برد که برای ساختنشان کمی فکر شده باشد؟ کمی طراحی هوشمندانه شوخی و شخصیت‌ها، اندکی طنازی نو و خلاقانه، ذره‌ای احترام به سطح شعور و سلیقۀ همۀ اقشار جامعه و… ، همگی ظرایفی هستند که جای خالی آن‌ها به‌شدت در کمدی‌سازی ایرانی دیده می‌شود. برای شمارش فیلم‌های کمدی قابل‌قبول حتی انگشتان یک دست هم زیادی می‌آید. در این میان پیدا کنید پرتقال‌فروش را! همۀ اهالی سینما وقتی پای میز نقد که می‌نشینند مدیوم‌ها و سبک‌ها را خوب می‌شناسند و دیگری را مقصر جلوه می‌دهند. پس چرا هیچ اتفاق نویی در کمدی‌سازی ما نمی‌افتد؟!

  دخترعمو و پسرعمو
  مجید صالحی و نیوشا ضیغمی در نمایی از فیلم دخترعمو و پسرعمو

  دخترعمو  و پسرعمو در میان پرفروش‌های این روزها

  فیلم سینمایی دخترعمو و پسرعمو به کارگردانی روح‌انگیز شمس این روزها در حال اکران است و با فروش ۱۹۸,۲۰۱,۰۰۰ تومانی دومین فیلم پرفروش هفته گذشته شده است. همۀ نکات این فیلم از بازیگران و حال‌و‌هوای داستان نشان از این دارد که با فیلمی سرو‌کار داریم که خودش را برای خنداندن تماشاگر به زحمت نیانداخته است و از الگوهای متداول و تکراری فیلم‌ها و سریال‌های مشابه استفاده کرده است. البته نباید از حق گذشت که کارگردان این فیلم، برخلاف بعضی از موارد مشابه در حال اکران، از شوخی‌های مبتذل شبه‌جنسی برای جذابیت فیلمش استفاده نکرده و سعی کرده است یک اثر خانوادگی روی پرده ببرد.

  داستان پسرعمو و دخترعمو

  دخترعمو و پسرعمو داستان یک زوج است که با هم نسبت فامیلی دارند و به دلیل اختلافاتشان در دوران عقد از هم جدا می‌شوند. پدربزرگ این زوج از خارجه به وطن می‌آید و بنا به دلایلی این دو باید همچنان نقش یک زوج عاشق را جلوی او بازی کنند. در این میان آن‌ها با‌توجه‌به راهنمایی‌های پدربزرگ مجبور می‌شوند اختلافاتشان را کنار بگذراند و طبق معمول این قبیل فیلم‌ها در حین نقش بازی‌کردن متوجه می‌شوند چقدر به هم علاقمندند و زندگی شیرین می‌شود!

  فیلم دخترعمو و پسرعمو
  فاطمه گودرزی، نیوشا ضیغمی، معصومه محمدپور، محمود عزیزی، مجید صالحی و مریم امیر جلالی در فیلم دخترعمو و پسرعمو

  بازیگران: مجید صالحی، نیوشا ضیغمی، لاله مرزبان، فاطمه گودرزی، مریم امیرجلالی، محمود عزیزی، مهدی صبایی و نسیم فروغ و معصومه محمدپور

  اگر به دیدن دخترعمو و پسرعمو نشستید، دیدگاهتان را دربارۀ این فیلم با گیشه هفت در میان بگذارید.????

   

  نوشته دخترعمو و پسرعمو در سودای خنداندن تماشاگر خسته سینمای ایران اولین بار در مجله آنلاین ستارگان آراس. پدیدار شد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت ستارگان آراس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس