لباس عروس دانتل لباسی است که با پارچۀ دانتل دوخته شده باشد، ممکن است پارچۀ دانتل تنها در بالا‌تنه استفاده شده باشد یا کل لباس را شامل شود. دانتل (به فرانسوی: Dentelle) پارچه‌ای است بسیار ظریف که غالباً از نخ کتان یا ابریشم با دستگاه یا دست بافته می‌شود. امروزه اکثر پارچه‌های دانتل را با نخ‌‌ پنبه می‌بافند. به دلیل ظرافت و زیبایی چشم‌نواز پارچه دانتل، از آن در دوخت انواع لباس مجلسی و لباس عروس استفاده می‌شود.

  لباس عروس دانتل پر‌طرفدارترین سبک لباس عروس

  لباس عروس دانتل مدلی است که بیشترین رگال لباس مزون‌ها را به خود اختصاص داده است. در دوخت انواع مدل لباس عروس، معمولاً از پارچه دانتل استفاده می‌شود، مگر اینکه لباس عروس مدل ساتن باشد که البته باز هم در قسمت یقه و کمر ممکن است از پارچه دانتل استفاده شود. برای اینکه لباس عروس طبق سلیقۀ شما باشد و کاملاً به دلتان بنشیند، باید نهایت دقت را در انتخاب مدل و پارچه لباس داشته باشید. اگر از طرفداران لباس عروس دانتل هستید، می‌توانید لباستان را آستین‌دار، مدل ماهی یا مدل پُفی انتخاب کنید و از پارچۀ دانتل در دوخت آن بهره ببرید. برای انتخاب مدل و پارچه حتماً با خیاط و طراح لباستان مشورت کنید، گاهی لازم است برای دوخت برخی مدل‌ها از ترکیب چند نوع پارچه استفاده کنید. پارچۀ دانتل از پارچه‌های گران‌قیمت بوده و لباس عروس‌هایی که تماماً دانتل هستند قیمت‌های گزافی دارند، بنابراین معمولاً عروس‌خانم‌ها اغلب برای بالا‌تنه لباسشان از پارچۀ دانتل استفاده می‌کنند.

  لباس-عروس-دانتل

  انواع مدل‌های لباس عروس دانتل در سبک‌های متفاوت

  اگر می‌خواهید در هزینه‌های مراسم ازدواجتان صرفه‌جویی کنید، بهتر است به جای خرید لباس عروس، مدل دلخواهتان را کرایه کنید. بهتر است لباسی را کرایه کنید که زیاد پوشیده نشده باشد، زیرا با شست‌و‌شوی زیاد لباس آهار خود را از دست داده و تن‌خور زیبایی نخواهد داشت و از چشم‌نوازی‌اش کاسته خواهد شد.

  لباس عروس دانتل

  لباس-عروس-دانتل

  لباس-عروس-دانتل

  لباس-عروس-دانتل

  لباس-عروس-دانتل

  لباس-عروس-دانتل

  نوشته لباس‌ عروس؛ مدل لباس عروس دانتل در سبک‌های متنوع اولین بار در مجله آنلاین ستارگان آراس. پدیدار شد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت ستارگان آراس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس