ایندرا نویی

  ایندرا نویی در سال ۱۹۵۵ میلادی (۱۳۳۵) در هند متولد شد. این بانوی دورگه هندی-آمریکایی هم‌اکنون مدیرکل کارخانۀ پپسی‌کولا است. برند موفق‌ و بزرگی که برای همه شناخته شده است. با ستارگان آراس همراه شوید و با این بانوی موفق آشنا شوید.

  زندگی‌نامه ایندرا نویی

  پدر ایندرا نویی در بانک حیدرآباد هند کارمند بود. نویی دوران مدرسه را در هنستارگان آراس سپری کرد. او و خواهرش از کودکی توسط مادرشان مرتب مورد سؤال قرار می‌گرفتند که وقتی بزرگ شدند، می‌خواهند چه‌کاره شوند و البته مادر بهترین جواب را هم می‌خواست. این مسئله ایندار را مجبور کرد که به‌سختی فکر کند که چگونه وقتی بزرگ شد بهترین باشد.

  تحصیلات

  نویی دوران مدرسه را در هنستارگان آراس و در مدرسه‌ای در کلکته سپری کرد. او در سال ۱۹۷۴ میلادی (۱۳۵۳) در رشتۀ ریاضی و فیزیک مدرک کارشناسی گرفت.

  کار در هنستارگان آراس و آمریکا

  عزم و ارادۀ قوی به او کمک کرد تا یک پست مدیریتی بالا را در «انستیتو مدیریت کلکته» جایی که مدرک دیپلم مدیریت کسب کرد، به دست آورد. بعد از آن، به مدت دو سال با شرکت «جانسون‌ اند جانسون» کار کرد و یک شرکت در هنستارگان آراس تأسیس کرد.

  ایندرا نویی در ادامۀ تحصیلاتش، با پول کمی به آمریکا رفت و مدرک کارشناسی‌ارشد خود را از مدرسۀ مدیریتی یال گرفت. او برای تأمین هزینه‌های تحصیلی‌اش، از نیمه‌شب تا صبح کار می‌کرد. با پولی که به دست آورده بود، یک کت‌وشلوار خرید که آن را در اولین مصاحبۀ کاری‌اش بعد از اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد پوشید. نویی در اولین مصاحبه رد شد؛ زیرا شلواری پوشیده بود که تا مچ پایش بود. افسرده و غمگین نزد استادش در کالج یال رفت، استادش به او توصیه کرد لباسی بپوشد که در آن احساس راحتی کند. در مصاحبۀ بعدی ساری پوشید و شغل موردنظر را گرفت.

  ایندرا کارش را با گروه مشاوران بوستون آغاز کرد. او به دو دلیل مجبور بود سخت‌تر از زمان فارغ‌التحصیلی‌اش کار کند: اول اینکه او زن بود و مجبور بود برای اثبات خودش بیشتر از مردان هم‌ردۀ خود کار کند. دوم اینکه او آمریکایی نبود و نباید موقعیت کاری‌اش را به خطر می‌انداخت.

  از دست ندهید:  زنان موفق جهان؛ بهترین ورزشکار زن در رشته‌های مختلف ورزشی

  پیشرفت کاری و ارتقا در پپسی

  ایندرا نویی

  هیچ‌چیزی نمی‌توانست در آغاز کار نویی را از رشد بازدارد. شش سال بعد، او به‌عنوان معاون مدیرعامل در شرکت موتورولا و رئیس برنامه‌ریزی و استراتژی شرکت‌های بزرگ مشغول‌به‌کار شد. سرانجام او در سال ۱۹۹۴ میلادی (۱۳۷۲) به شرکت پپسی پیوست. او در سطوح مختلف کار کرد و در حرفۀ سخت خود رشد کرد. در سال ۲۰۰۱ میلادی (۱۳۸۰) به‌عنوان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت پپسی انتخاب شد. همچنین به‌عنوان مسئول امور خارجی شرکت هم انتخاب شد.

  نویی از قدرتمندترین زنان دنیا

  ایندرا نویی در سال ۲۰۱۳ میلادی (۱۳۹۲) در جایگاه سیزدهم فهرست قدرتمندترین زنان جهان نشریۀ فوربز قرار گرفت. از سال ۲۰۰۶ میلادی (۱۳۸۵) تاکنون در رتبه‌بندی‌های سالیانه مجلات معتبر جهان، همواره نام نویی در فهرست قدرتمندترین زنان جهان آمده است؛ برای‌نمونه می‌توان به فهرست ۵۰ زن قدرتمند جهان وال استریت ژورنال در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ میلادی (۱۳۸۶ و ۱۳۸۷)، رتبۀ نخست مجلۀ فرچون در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ میلادی (۱۳۸۸ و ۱۳۸۹)، رتبۀ سوم مجلۀ فوربز در سال ۲۰۰۸ میلادی (۱۳۸۷) اشاره کرد.

  جوایز ایندرا نویی

  ۲۰۱۵ میلادی: دکترای افتخاری از دانشگاه علوم انسانی نیویورک

  ۲۰۱۱ میلادی: دکترای افتخاری از دانشگاه حقوق ویک فورست

  ۲۰۱۱ میلادی: دکترای افتخاری از دانشگاه حقوق وارویک

  ۲۰۱۱ میلادی: دکترای افتخاری از دانشگاه حقوق میامی

  ۲۰۱۰ میلادی: دکترای افتخاری از دانشگاه پنسیلوانیا

  ۲۰۰۸ میلادی: درجه‌ی دکترای افتخاری

  ۲۰۰۷ میلادی: پادما بوشان

  ۲۰۰۶ میلادی: جایزۀ cnn-ibn هند در سال جهانی هند

  ۲۰۰۴ میلادی: دکترای افتخاری از کالج بابسون

  دستیابی به پست‌های برتر برای یک غیرآمریکایی و مخصوصاً یک زن می‌تواند سخت باشد، اما ایندرا به آن دست‌ یافت. او ثابت کرد که می‌تواند یک همسر، مادر، دختر و یک زن کارمند موفق باشد. زنی که می‌توان روی او حساب کرد. ایندرا نویی نمونۀ یک زن الهام‌بخش برای تمام زنان و دخترانی است که هرروز در محیط کارشان در حال تلاش هستند. او ثابت کرد که یک زن می‌تواند به همۀ آنچه آرزویش را داشته برسد.

  این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید

  Share
© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت ستارگان آراس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس