دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی تشکیک یک نماینده درباره وعده احمدی نژاد

نسل کنونی با گذر از مشکلات فراوان هم‌اکنون در مرحله کشاکش با غول بیکاری است غولی که دولت وعده داده امسال با ایجاد 2/5 میلیون شغل، شاخ آن را بشکند.
به گزارش اعتدال،‌ شاپور پولادی ضمن بیان مطلب فوق افزود: به نظر من این وعده در صورت تحقق امری عالی و قابل تحسین خواهد بود اما از آنجا که متأسفانه در کشور ما تعریف واحدی از شغل وجود ندارد و هر کس براساس نظر خود شغل را تعریف می‌کند بنابراین در این زمینه اختلاف نظراتی وجود دارد.
این نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود:  در واقع اگر وعده ایجاد 2/5 میلیون شغل همانند ایجاد یک میلیون و 600 هزار شغل سال گذشته باشد که حتی رئیس سازمان تأمین اجتماعی نیز در واقعی بودن آن تردید داشت بی‌شک امسال نیز شاهد اشتغال پایدار نخواهیم بود.
پولادی در انتقاد از محاسبه آمار بیکاران گفت: به‌عنوان مثال دولت افرادی که مبادرت به انجام به بیمه خویش‌فرمایی نموده‌اند یا کارگران ساختمانی و قالیبافانی  که مشمول حمایت تأمین اجتماعی هستند اما ممکن است در طول سال حتی یک روز هم کار نداشته باشند و نیز افرادی که کمک هزینه خرید خودرو و … را دریافت داشته‌اند را مشمول افراد شاغل محسوب می‌کند.
این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: در سال 89 سهمیه استان ایلام از مشاغل مذکور حدود 7 هزار نفر بود و امسال احتمالا باید حدود 200 هزار شغل باشد با این حال با توجه به اوصافی که ذکر شد مشکلی از مشکلات مربوط به بحران اشتغال حل نخواهد شد و بیشترین محرومیت در وضعیت کنونی نیز مربوط به جامعه هدف اشتغال یعنی جوانان است که حل مشکل این قشر بدون توجه به فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم قابل تحقق نخواهد بود.