دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی تعللی که بازار بانک مرکزی را سکه کرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در توزیع دیرهنگام سکه در بازار گفت: این مدیریت ناصحیح موجب شد تا بسیاری از خریداران سکه در هفته‌های اخیر متضرر شوند؛ بانک مرکزی از ابتدای روند افزایشی قیمت سکه می‌توانست با توزیع سکه در بازار از افزایش کاذب قیمت سکه جلوگیری کند.
به گزارش خانه ملت، “شکور اکبرنژاد” با بیان این که افزایش قیمت طلا در بازار جهانی تا حدودی بر افزایش قیمت سکه در بازار ایران تأثیر گذاشته است، تصریح کرد: علت اصلی افزایش قیمت سکه در بازار داخلی، بی‌تدبیری بانک مرکزی در زمینه تثبیت قیمت سکه در بازار است.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که قیمت سکه در روزهای اخیر در بازار داخلی کاهش داشته است، گفت: بانک مرکزی از ابتدای روند افزایشی قیمت سکه می‌توانست با توزیع سکه در بازار از افزایش کاذب قیمت سکه جلوگیری کند.
 
بر سر مردم منت نگذارید
وی با یادآوری این که زمانی که قیمت سکه تقریبا 300 هزار تومان بود، بانک مرکزی از افرایش کاذب قیمت سکه در بازار کشور جلوگیری نکرد، افزود: بانک مرکزی با این اقدام خود موجب افزایش کاذب قیمت سکه تا سقف 470 هزار تومان شد و هم اکنون که قیمت سکه حدود 400 هزار تومان است، این بانک با منت‌گذاری بر سر مردم سکه‌های خود را به فروش می‌رساند.
 
کسب سود به چه قیمت؟
اکبرنژاد ادامه داد: دولت با اندیشه کسب سود بیشتر از طریق فروش سکه در بازار داخلی، متقاضیان خرید سکه در هفته‌های اخیر را متضرر کرد.
وی افزود: دولت افزون بر افزایش قیمت سکه در بازار در مقطع زمانی خاصی با افزایش قیمت مسکن، از این طریق هم سود فراوانی به دست آورد.
اکبرنژاد ادامه داد: دولت بدون توجه به نظر مجلس در تمام زمینه‌های اقتصادی عمل می‌کند و به فکر کسب سود برای خودش است.
 
ردپای افراد خاص در بی‌ثبات کردن فضای اقتصادی کشور
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که وضعیت کنونی اقتصاد کشور ثبات ندارد، اظهار کرد: افراد خاصی وجود دارند که با بی‌ثبات کردن فضای اقتصادی کشور، به فکر کسب سود فراوان هستند.