دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی رای مثبت مجلس به افزایش حقوق در پزشکی قانونی

سختی کار در پزشکی قانونی سبب شد تا نمایندگان مجلس با تصویب طرحی، به افزایش سقف دریافتی کارکنان آن رای دهند.
به گزارش خبرآنلاین، جواد زمانی سخنگوی کمیسیون اجتماعی درمورد طرح فوق‌العاده خاص پرسنل سازمان پزشکی قانونی، با اشاره به اینکه کار کردن در سازمان پزشکی قانونی هیچ جذابیتی ندارد و به دلیل کمبود نیرو در برخی مناطق، شعب این سازمان رو به تعطیلی است، گفت: فراموش نکنیم که کارمندان این سازمان در تماس با اجساد متلاشی و انواع عفونت​ها و امراض و حتی ایدز هستند.
به گفته وی، تنها افزایش حقوق پرسنل این سازمان است که می تواند آنها را به کار در پزشکی قانونی جذب کند.
علی​رغم تاکید مجلس به سختی کار در پزشکی قانونی که حتی یک نفر هم در مخالفت با این طرح ثبت نام نکرده بود، نماینده دولت در مخالفت با آن سخن گفت. وی با پذیرش اینکه سازمان انتقال خون و پزشکی قانونی با سعوبت کار مواجهند، گفت: اما قانون مدیریت خدمات کشوری شامل حال این افراد می​شود و در ماده 60 آن به موضوع فوق العاده سختی کار در مراقبت​های ویژه بیمارستانی و کارهای سخت با تصویب هیات وزیران اشاره شده که تا سقف سه برابر حقوق قابل افزایش است.
وی افزود: به نظر دولت مشکلی در جهت توجه به مشاغل خاص وجود ندارد و در سال 89 نیز آیین​نامه اجرایی قانون مدیریت خدمات کشور ابلاغ شده است.
سخنان وی چندین بار با فریادهای دو-دو نمایندگان قطع شد که نشان از نظر موافق مجلس با افزایش حقوق کارکنان سازمان پزشکی قانونی داشت و چنین هم شد.