دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی تحقیق‌و‌تفحص از شرکت‌ملی‌مس کلید خورد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ارجاع طرح تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس ایران از سوی هیئت رئیسه مجلس به این کمیسیون خبر داد و گفت: این تحقیق و تفحص به‌زودی در دستور کار کمیسیون صنایع و مجلس قرار می‌گیرد.
به گزارش خانه ملت، “مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی” از ارجاع طرح تحقیق و تفحص شرکت ملی مس ایران به کمیسیون صنایع خبر داد و گفت: این طرح پس از تقدیم به هیئت رئیسه مجلس و قرار گرفتن در دستور کار جلسه روز گذشته (شنبه سوم اردیبهشت) به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع شد و به زودی در دستور کار این کمیسیون قرار می‌گیرد.
نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی در تشریح محورهای تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس ایران، تصریح کرد: این تحقیق و تفحص در 6 محور طراحی شده است که بررسی پرداخت‌های شرکت ملی مس به وزارت صنایع و معادن، نحوه واگذاری کارخانجات و معادن این شرکت به بخش خصوصی و آلایندگی زیست محیطی ایجاد شده از سوی این شرکت از جمله مهمترین محورهای آن هستند.
وی در تشریح سایر محورهای این تحقیق و تفحص نیز، توضیح داد: خطرهای انسانی، ایجاد بیماری‌های ریوی و پوستی برای مردم ساکن در حاشیه شرکت ملی مس ایران به‌ویژه در استان کرمان، نابودی مراتع و زیست‌گاه‌های حیات وحش در خاستگاه‌های مس و نابودی بیش از 30 هزار رأس دام در اثر فعالیت این شرکت در شهر بابک کرمان از جمله دیگر محورهای این طرح برای تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس ایران است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: این طرح به زودی در دستور کار کمیسیون صنایع و معادن قرار می‌گیرد و پیش از پایان یافتن مجلس هشتم نیز گزارش نهایی آن در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود.