دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی احتمال حذف پلکانی تعرفه خودرو

سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث خودرو سازی درسال 1389 تعرفه واردات به 90 درصد افزایش یافت تا در کشور ایجاد اشتغال و ارزش افزوده داشته باشیم و در همان زمان کمیسیونی برای ارتقاء کیفیت خودرو با حضور نمایندگان وزارت صنایع و خودرو سازان انجام شد؛ زیرا 55 استاندارد و قانون حمایت از مصرف کننده اجرایی نشده است که دلیل این است که قوانین مصوب شده برای خودرو ساز از توان اجرایی آن خارج است و برای همین خواستیم تا با توجه به توان خودروسازهای داخلی قوانین افزایش کیفیت خودرو را مصوب و اجرایی کنیم، اما در حال حاضر شاهد افزایش کیفتی که مصرف کننده را راضی کند نیستیم.
به گزارش اعتدال ، حسینی افزود: بحث زیادی در کفیت خودرووجود دارد، از جمله وارد کردن قطعات از چین ؛ قرارداد بستن با قطعه سازانی که قطعه را دست دوم ارائه می کنند و… اینها هم باعث پایین بودن کیفیت خودرو درکشور است.
وی تصریح کرد: با خصوصی شدن خودرو سازی داخلی انتظار بالاتری داریم ، زیرا باید این بخش هم کیفیت بالا تر و هم قیمت مناسبی برای ارائه خودرو به بازار داشته باشند ؛ تا به حال اگر دولت از خودروسازی حمایت می کرد،  که دیگر نمی کند و تعرفه 90درصدی که در واردات گذاشته شده با خصوصی شدن احتمال برداشتن تعرفه واردات به صورت پلکانی وجود دارد و اگر این تعرفه برداشته شود ، بازار رقابتی ایجاد می شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: در حال حاضر تمام مشکلات صنعت خودرو به دوش مصرف کننده تحمیل می شد که ما به عنوان نماینده مجلس نمی خواهیم این اتفاق بیافتد و کمک می کنیم به مصرف کننده تا بهترین خودرو تولید داخل را با نازل ترین قیمت داشته باشد.
حسینی تاکید کرد: ما به جد دنبال این موضوع هستیم و خودرو سازان هم باید روی این موضوع تمکین بکنند، که متاسفانه تا به حال این اتفاق نیافتاده است.
نماینده مردم اهواز در خاتمه گفت: البته اگر تعرفه ها برداشته شود، صنعت خودروسازی ما از بین می رود، زیرا ما قادر به رقابت با کیفیت خودروهای خارجی نیستیم، هرچند که از لحاظ کمی جزء 12 کشور تولید کننده خودرو هستیم، که متاسفانه خودروسازان علیرغم کمک تعرفه ای، کیفیت خود را افزایش نداده اند.
وی به راهکار دولت اشاره کرد و گفت: دولت تصمیم دارد 4 پلت فرم که بتواند رقابت را در داخل ایجاد کند وارد کند به جای اینکه تولید در خارج صورت گیرد با وارد کردن خطوط تولید بین خودرو سازان فعلی رقایت بلا و کیفیت افزایش می یابد واین به نفع  مصرف کننده خواهد بود.