دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی انتقاد قنبری از وضعیت کارگران کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاسف از این موضوع که بحران بیکاری، کارگران را در وضعیت استثماری قرار داده است، گفت: متاسفانه کارگران در کشور ما وضعیت خوبی ندارند و حقوق مناسبی به آنها داده نمی شود.
به گزارش خانه ملت، “داریوش قنبری”، با اشاره به فعالیت برخی کارگران به شکل غیر قانونی اشاره کرد و افزود: در بسیاری موارد شاهد آن هستیم که کارگران به شکلی غیر قانونی در جامعه مشغول کار هستند و با توجه به بحران بیکاری که در کشور وجود دارد کارفرماها این کارگران را استثمار می کنند و بیشترین کار را با کمترین دستمزد از این کارگران طلب می کنند.
نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، شیروان، چرداول همچنین به مشکلات موجود در قانون کرد نیز اشاره کرد و گفت: جای تاسف دارد که در چنین شرایطی که کارگران مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند شاهد برخی اصلاحات قانون کار هستیم که به ضرر کارگران تمام می شود و موجبات بازبودن دست کارفرماها را فراهم می کند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره رابطه کارفرما و کارگران عنوان کرد: نباید شرایطی پیش آید که کارفرما بر کارگر مسلط شود و باید روابط عادلانه ای به وجود آید که به حقوق کارگران بی توجهی نشود.
قنبری در ادامه در مورد بیمه کارگران اظهار داشت: متاسفانه وضعیت بیمه کارگران در شرایط مناسبی قرار ندارد، برخی کارگران که به شکل غیررسمی کار می کنند بیمه ندارند و مورد ظلم واقع می شوند، عده دیگری هم که به صورت قانونی فعالیت دارند قوانین مناسبی برای بیمه شدن آنها وجود ندارد.
وی درمورد کارت های اعتباری کارگران و نحوه تاثیر آن بر زندگی این قشر از جامعه گفت: من فکر نمی کنم نحوه پرداخت کارت‌های اعتباری تاثیری بر زندگی آنها داشته باشد، از همین رو با توجه به اینکه درآمد کارگران در شرایط استثماری قرار دارد آنها نمی توانند استفاده چندانی از این کارت ها داشته باشند.