دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی دولت‌به‌‌جای‌توسعه‌اقتصادی‌به‌دنبال‌کسب‌رای‌است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پیشنهاد خود برای قانونمند کردن روند اجرای قانون هدفمندی، از پرداخت نشدن سهم صنعت و کشاورزی انتقاد کرد و گفت: دولت در اجرای هدفمندی تنها سهم مردم را پرداخت می‌کند و به جای توسعه اقتصادی به دنبال کسب رای است.
 به گزارش خانه ملت، “علی عباسپور تهرانی فرد” در نشست علنی امروز- یک‌شنبه 11 اردیبهشت- مجلس که به بررسی لایحه بودجه سال 1390 اختصاص دارد، از روند اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، انتقاد کرد و گفت: در جریان اجرای این قانون تنها بخشی که اجرا می‌شود پرداخت پول به مردم است و توجهی به اجرای درست و قانونی هدفمندی یارانه‌ها که هدف از آن توسعه صنعت و اقتصاد کشور بود، نمی‌شود.
نمایده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر با بیان اینکه دولت از نحوه اجرای کنونی هدفمندی یارانه‌ها مقاصد سیاسی را دنبال می‌کند، تصریح کرد: دولت مشغول جمع‌آوری رای است و توجهی به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها یارانه‌ها که قرار بود در خدمت توسعه ملی قرار گیرد، ندارد.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیشنهاد داد در هر مرحله واریز یارانه‌ها به حساب مردم دولت موظف باشد اعتبارات لازم به صنعت و کشاورزی را که براساس قانون هدفمندی باید برای حمایت از این بخش‌ها در اختیار آنها قرار گیرد، پرداخت کند.
وی  با بیان اینکه کارخانه‌ها با مشکلات زیادی پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها روبرو شده‌اند، گفت: دولت باید توضیح بدهد 11 میلیارد دلار سهم صنعت و کشاورزی را کجا هزینه کرده است و چرا به این بخش‌ها پرداخت نشده است.
عباسپور تاکید کرد: مجلس باید دولت با موظف به پرداخت سهم صنعت و کشاورزی کند و در صورت امتناع دولت از دولت بازخواست کند.