دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی رشد اقتصادی در گرو تحریم‌ها نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که وزارت امور اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی ایران باید با مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب همه ساله واقعیت‌ها را از نرخ تورم و رشد اقتصادی به مردم ارائه دهند، گفت: نباید تحریم‌ها را بهانه‌ای برای کاهش نرخ رشد اقتصادی کشور عنوان کنیم.
به گزارش خانه ملت، “فرهاد دلق‌پوش”، با بیان این که پیش‌بینی می‌شود نرخ تورم ایران در امسال به 15 درصد خواهد رسید، تصریح کرد: پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول مبنی بر افزایش نرخ تورم ایران تا 22.5 درصد محقق نمی‌شود.
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی  با بیان این که اقتصاد ایران در سال گذشته به علت فضای حاکم در منطقه و اعمال تحریم اقتصادی کشورهای غربی علیه ایران رشد مناسبی نداشت، تصریح کرد: نباید تحریم‌ها را بهانه‌ای برای کاهش نرخ رشد اقتصادی کشور عنوان کنیم، بلکه باید از تحریم‌ها به عنوان یک فرصت برای توسعه اقتصادی کشور استفاده کنیم.
 
کاهش رشد اقتصادی نشان‌گر توسعه اقتصاد در آینده است
وی افزود: قانون طرح تحول اقتصادی، برنامه پنجم توسعه و قانون هدفمندی یارانه‌ها در راستای افزایش نرخ رشد اقتصادی کشور است، اما هم‌اکنون در مرحله گذر هستیم و رکود اقتصادی و کاهش نرخ رشد اقتصادی مقطعی و طبیعی است.
دلق‌پوش با یادآوری این که هفت درصد از ثروت جهان در ایران قرار گرفته است، اظهار کرد: مسئولان کشور باید با مدیریت، طرح و سیاست مناسب این ثروت ملی را در راستای توسعه اقتصاد کشور هزینه کنند و از هدرروی آن جلوگیری کنند.
 
بانک مرکزی باید آمار واقعی به مردم ارائه کند
وی ادامه داد: وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی ایران باید با مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب همه ساله واقعیت‌ها را از نرخ تورم و رشد اقتصادی به مردم ارائه دهند.
 
باید به قانون‌های مصوب جامه عمل پوشاند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که تصمیم و تصویب قانون جدید اقتصاد کشور را توسعه نمی‌دهد، گفت: باید مدیران بخش‌های مختلف کشور توانایی اجرای این قانون‌ها را داشته باشند.
صندوق بین المللی پول در گزارش‌های خود نرخ تورم ایران را در سال 2011 میلادی 22.5 درصد و میزان نرخ رشد اقتصادی ایران را صفر درصد پیش‌بینی کرده است.